Czy warto zobaczyć Zakopane w święta?

Zakopane na święta?  Oto 5 powodów dlaczego lepiej sobie odpuścić. Oraz jak sprawić, by rodzinna atmosfera ustąpiła miejsca górskiemu kiczu.

1. Korki w Zakopanem

Jadąc na wypoczynek pod Tatrami warto nastawić się na wielogodzinne stanie w korkach. Zwłaszcza na trasie z Poronina do Zakopanego. Nagle okazuje się, że przejechanie 10 km zajmuje godzinę. Odnosi się także wrażenie, że kierowcy pierwszy raz widzą śnieg i nagle nie wiedzą jak zachowywać się na drodze. Większość kierowców porusza się swoim tempem, zatrzymuje samochody w miejscach, które dodatkowo utrudniają ruch. Tak jakby fakt, że znajdują się w górach w pełni ich usprawiedliwiał. Ruch samochodowy utrudniają dodatkowo zaprzęgi konne, które umilają czas tylko i wyłącznie turystom oraz kieszeniom ich właścicieli. Aby uniknąć przykrego czekania warto sprawdzić kamery online w Zakopanem.

2. Zysk na zwierzętach

Codziennie niezależnie od pogody i temperatury konie ciągną turystów. Zwierzęta wyglądają na zmęczone, mokre od potu. Wozy często są przeładowane. Pomimo sprzeciwów i protestów dramat wciąż się rozgrywa. Niestety zwierzęta traktowane są tutaj jako narzędzie do pracy, a nie jako żywe istoty. I dopóki nie zmieni się świadomość ludzi, turyści nadal będą się ustawiać w kilometrowych kolejkach na przejażdżkę.

Zakopane z drona

Zakopane z lotu ptaka

3. Wysokie ceny

W sumie ciężko jest określić czy Zakopane to drogie czy tanie miasto. Wszystko zależy od człowieka i od tego gdzie i jak spędza swój czas. Oczywiście ceny są wyższe niż w pozostałych rejonach Polski, jednak dla wielu turystów polskie ceny są i tak niższe niż w innych europejskich miastach. Nie ukrywajmy jednak, że ceny rosną z roku na rok.

4. Dobrze oceniany nocleg okazuje się klapą

Większość z nas przy wyborze hotelu lub innego miejsca do spania sugeruje się opiniami z Internetu. Niestety duża część opinii jest nieaktualna.  My trafiliśmy do miejsca, gdzie rzekomo całą atmosferę tworzyła Gospodyni. Na miejscu czuliśmy się trochę jak nie chciani goście, Pani kilka razy nie pukała do drzwi tylko bezpośrednio wchodziła do pokoju i widać było, że wiele rzeczy jej przeszkadza. Z drugiej strony bardzo dobrze to rozumiem, bo jak połączyć swój dom z rodziną, w którym przyjmuje się gości?

5. Tłumy na Krupówkach i nie tylko

Na ulicach panuje ścisk, parkingi są przepełnione, bary i restauracje również. W związku z tym ciężko poczuć jest świąteczną atmosferę. W dodatku od groma jest tutaj sprzedawców ulicznych oferujące chińskie szity.

 

O tym czy warto zobaczyć Zakopane podczas świąt i tak decydujesz Ty sam. Pewnie znajdą się miłośnicy takich klimatów. W końcu nie każdy z Nas lubi spędzić ten czas w towarzystwie rodziny. A na Krupówkach imprezowiczów na pewno nie brakuje!

 

Poniżej wklejam filmiki prosto ze świątecznego Zakopanego!

  1. Nasz domek w Tatrach.
  2. Tłumy na Krupówkach podczas świąt!
  3. Stok narciarski w Zakopanem.

 

Zakopane -Krupówki

Krupówki