FUERTEVENTURA

Fuerteventura – co to jest Ahuj, najpiękniejsze plaże, zwiedzanie wyspy samochodem, ekologiczne uprawy aloesu oraz szalona wyprawa wodnym taxi! A także krótka historia o tym jak prawie straciliśmy drona filmując piękną wyspę z lotu ptaka.

 

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE

Wyspa jest mekką dla turystów, jeśli chodzi o plaże. Na większości miejsc znajdują się piękne, długie i piaszczyste plaże z lazurową wodą. Okoliczne wody sprzyjają uprawianiu sportów wodnych. Niestety plaże, które znajdują się przy kurortach turystycznych są stworzone przez człowieka, a piasek który się tam znajduje został przetransportowany z pobliskiej Sahary.

Najpiękniejsze plaże na Fuerteventura:

  • Playa de Sotavento
  • Playa de Cofete
  • Playa de Corralejo
  • Jandia
Playa de Sotavento

Playa de Sotavento

Playa de Cofete

Playa de Cofete

Playa de Corralejo

Playa de Corralejo

TRASY

Aby poznać Fuertevetura warto oddalić się od kompleksów wypoczynkowych. Wyspę najlepiej jest zwiedzać własnym środkiem transportu. Dotrzemy do wszystkich interesujących Nas miejsc, a drogę umilą niezapomniane widoki. Przede wszystkim wygoda z możliwości zatrzymania się w dowolnym miejscu! Np jadąc przez środek wyspy po drodze możesz zobaczyć tabliczkę z zaproszeniem na ekologiczną plantację Aloe Vera. Do miejsca, do którego nie dotrzecie żadnym autobusem. Drogi są w bardzo dobrym stanie, świetnie oznakowane.

Fuerteventura samochodem

Fuerteventura samochodem

Fuerteventura road

Fuerteventura road

Lekko ekstremalne warunki

Lekko ekstremalne warunki

ŚRODEK WYSPY

Fuerteventura to najmniej zielony teren jaki widziałam w życiu. Rzadko widuje się tu drzewa, nie ma zbyt wielu upraw. Krajobraz jest dość monotonny i pustynny. Przejeżdżając co jakiś czas spotyka się stado dzikich kóz. W niektórych miejscach możecie zatrzymywać się na punkty widokowe i podziwiać piękne krajobrazy.

Fuerteventura góry

Fuerteventura – punkt obserwacyjny gwiazd

JAKA POGODA NA FUERCIE?

Praktycznie przez cały rok temperatura nie schodzi poniżej 20 stopni w dzień. W miesiącach letnich temperatury sięgają powyżej 30 stopni! Lato jest upalne, zaś zimy nieco chłodniejsze i można spodziewać się niewielkich opadów. Fuerteventura słynie także z silnych wiatrów, które nieraz przeszkadzają turystom, za to zapewniają świetne warunki dla surferów i windsurferów.

Korzystając ze słońca

Korzystając ze słońca

AHUJ

Czyli tak prawidłowo wymawia się nazwę uroczej wioski rybackiej Ajuy. Na wioskę składa się tylko kilkanaście domów i może z 3 bary. Całą uwagę przyciągają tutaj piękne klify, naturalna, czarna plaża i liczne jaskinie. Kąpiel w oceanie może być dość niebezpieczna ze względu na silne prądy.

Plaża w Ajuy

Naturalna plaża w Ajuy

Piękne skały w Ajuy

Piękne skały w Ajuy

Piękne skały

Najstarsze skały na wyspach kanaryjskich

CALETA DE FUSTE

Jeżeli decydujesz się kupić wycieczkę na Fuerteventura prawdopodobnie najwięcej ofert będzie prowadziło do Caleta de Fuste. Jest to miejscowość wypoczynkowa, na którą składają się przede wszystkim bary i restauracje. W większości z nich dostaniemy głównie brytyjskie jedzenie (ale nie tylko) ze względu na ilość turystów z Anglii. My tutaj trafiliśmy i nie polecamy tego miejsca. Przede wszystkim plaża nie robi żadnego wrażenia, miejscowość funkcjonuje głównie na atrakcjach turystycznych.

Caleta de Fuste - port

Caleta de Fuste – port

WODNE TAXI I WYSPA LOBOS

Będąc w Corralejo koniecznie odwiedźcie port Puerto de Corralejo. Znajdziecie tam małe budki w których możecie kupić sobie rejs wodnym taxi na pobliską wyspę Lobos. Wodna taksówka to nic innego jak wielki ponton z silnikiem na który wsiadają pasażerowie. Świetna zabawa zwłaszcza przy wysokich falach. Odradzamy siadanie z tyłu, chyba że chcecie wyglądać jak zmokła kura. Czas rejsu: 20 minut. Cena: 7 euro w dwie strony. Wrażenia: bezcenne!

Na wyspie znajdują się naturalne baseny idealne do nurkowania. Wysepka jest niewielka i można obejść ją wytyczonymi szlakami.

Wyspa Lobos

Wyspa Lobos

Malutka uliczka na Lobos

Malutka uliczka na Lobos

ALOE VERA

Jadąc przez wyspę natknęliśmy się na niewielki napis na białym murze informujący o ekologicznej farmie. Nieco dalej zauważyliśmy pięknie skomponowany napis tym razem usytuowany na górze. Sprawdziliśmy to miejsce. Na farmie znajdują się ekologiczne uprawy aloesu o niespotykanej złotej barwie, oraz sad z oliwkami. Całość pięknie komponuje się z otaczającymi wzgórzami. Tuż obok parkingu znajduje się sklep, w którym możemy zakupić wyciskane na zimno oliwy, sery kozie, różne lokalne przysmaki, a także kosmetyki oczywiście z  dodatkiem aloesu. Wszystko cacy, eco, bio. Atmosfera bardzo przyjemna, ludzie utrzymujący farmę wkładają w nią całe serce, a to ceni się najbardziej.
Uprawa Aloe Vera

Uprawa Aloe Vera

FUERTEVENTURA Z LOTU PTAKA

Zapraszam na filmik z Naszego pobytu na Fuerteventura. W trakcie jego nakręcania niemal straciliśmy drona, ze względu na tak silny wiatr na plaży Playa de Sotavento. Walczyliśmy z wiatrem jakieś 10 minut, a maszynka nawet nie chciała drgnąć. Na szczęście dron wrócił do Naszych rąk, a cała akcja była warta nakręcenia tego jednego ujęcia.

Z dala od cywilizacji

Z dala od cywilizacji